Psychoterapia dla osób studenckich ze zniżką

8 czerwca 2024

Psychoterapia dla osób studenckich ze zniżką

 

Etap studiów, to czas wchodzenia w dorosłość i mierzenia się z jego licznymi wyzwaniami. To szczególny okres, w którym dokonujemy wyboru swojej drogi życiowej i zawodowej, wchodzimy w pierwsze poważne związki, podejmujemy decyzje i ponosimy ich konsekwencje na własną rękę. Jest to czas pierwszych wyzwań związanych z samodzielnym życiem. Pomimo tego, że może to być bardzo atrakcyjny etap życia towarzyszy mu także dużo napięcia, niepokojów, wątpliwości. Uczymy się życia. A wszystko dzieje się na raz..

W jakich obszarach jest najwięcej wyzwań:

Adaptacja do nowego otoczenia

Dla wielu osób podjęcie studiów oznacza wyprowadzkę z domu rodzinnego, często do innego miasta, w wynajmowanym mieszkaniu współdzielonym z innymi. To duża zmiana i nauka samodzielnego życia. Nabywanie nowych umiejętności w połączeniu z nauką, relacjami, pracą to duże wyzwanie.

Wybór swojej drogi życiowej i zawodowej

Dla niektórych wybór ten nie jest łatwy, ponieważ nie mamy sprecyzowanych celów, ciężko jest nam się zdecydować, która ścieżka rozwoju będzie bardziej odpowiednia. Jest to. Niekiedy potrzebujemy więcej czasu na podjęcie takich decyzji, nabycie pewności, popróbowanie różnych dróg. Jednak może się pojawiać presja otoczenia, rodziców, że tego wyboru powinniśmy już dokonać i wiedzieć co chcemy robić w życiu. Napięcie wywołuje także porównywanie się do innych, bo przecież są osoby, które szybko odnajdują swoją drogę, osiągają sukcesy, podejmują pracę, staże. Dlaczego nie ja? Niepokój i niepewność o swoją przyszłość mogą obniżać poczucie własnej wartości i pewność siebie.

Wchodzenie w relacje romantyczne

Jest to również czas wchodzenia w pierwsze poważne związki. Dla niektórych może to być burzliwy okres. Z jednej strony mamy wiele wyobrażeń i oczekiwań, z drugiej strony brakuje nam doświadczenia życiowego, które pozwoliłoby poczuć się pewniej. Na tym etapie można być zaskoczonym swoimi uczuciami, sposobem reagowania. Konfrontujemy się ze swoimi przekonaniami, stylem przywiązania, zrachowaniami innych. Czas przyspieszonego poznawania siebie i innych.

Ten okres życia obfituje w różne wyzwania. Jakie objawy mogą temu towarzyszyć:

 • Obniżony nastrój, stan depresyjny,
 • Lęk, niepokój,
 • Obniżone poczucie własnej wartości,
 • Spadek pewności siebie,
 • Poczucie osamotnienia,
 • Kompulsywne zachowania,
 • Zachowania ryzykowne i autodestrukcyjne,
 • Myśli rezygnacyjne,
 • Nadmierny krytycyzm,
 • Zwątpienie w sens życia,
 • Zaburzenia adaptacyjne,
 • Izolacja społeczna,

W Ośrodku JA chcemy wspierać młodych dorosłych w rozwoju osobistym i pomóc w radzeniu sobie z kryzysami typowymi dla tego okresu. Skorzystaj ze zniżki studenckiej na psychoterapię i pomoc psychologiczną.

Specjalna cena (180 zł/ sesję)  obowiązuje osoby do 26 r.ż., które okażą podczas rejestracji swoją legitymację studencką. Promocja jest ograniczona do wybranych godzin.

Psychoterapeutka, która oferuje psychoterapię dla osób studenckich –  Kamila Czajkowska.

Kamila Czajkowska – psycholożka, psychoterapeutka w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym. „Wspieram młodych dorosłych w procesie przechodzenia przez kolejne etapy zmiany na drodze wchodzenia w dorosłość i mierzenia się z jej wyzwaniami”

Poprzedni wpis
Jesteś u nas pierwszy raz?
Poznaj naszych specjalistów Jak pomagamy?


Potrzebujesz pomocy w wyborze specjalisty? Skontaktuj się z nami.

Kontakt

Ośrodek Ja sp. z o.o.

 

Adres:

u. Marszałkowska 18/12

00-590 Warszawa

NIP: 701-119-08-41

REGON: 527858686

KRS: 0001089225

e-mail: biuro@osrodekja.pl

 

Recepcja: 

Recepcja jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-20.00.

tel. +48 799 033 966

e-mail: recepcja@osrodekja.pl