5 lutego 2024

Dla osób, które chcą doświadczyć TRE®, zapoznać się z metoda, poczuć czy zajęcia w grupie są dla nich – czy jednak wolą pracować indywidualne.
Czytaj więcej
19 czerwca 2023

Trauma relacyjna to rodzaj emocjonalnej rany, która powstaje w wyniku różnego rodzaju nadużyć i krzywd jakich dziecko doznaje w swojej rodzinie lub ze strony najbliższych osób/opiekunów. Jest to wynik powtarzających się, bolesnych doświadczeń, które wpływają na całościowy rozwój danej osoby. Osoby doświadczające traumy relacyjnej mierzą się z dużą ilością trudności związanych min. z negatywnym obrazem siebie, problemem z regulacją emocji, pozabezpiecznym stylem przywiązania, destrukcyjnymi sposobami radzenia sobie z emocjami itd. Trauma relacyjna może powstać w wyniku doświadczeń dotyczących późniejszych związków z ludźmi, jednak rzadko się zdarza, że osoba która we wczesnym etapie życia nie była skrzywdzona, będzie trwać w destrukcyjnym związku w dorosłości.
Czytaj więcej
1 czerwca 2023

Z pojęciem traumy kojarzymy zazwyczaj jednorazowe trudne doświadczenie urazowe, które pozostawia po sobie wyraźny ślad i ma destrukcyjny wpływ na dalsze życie danej osoby (gwałt, wypadek komunikacyjny, kataklizm). Jednak potencjalnie traumatyzujące wydarzenia mogą, ale nie muszą powodować traumy. Od czego to zależy? Od indywidualnych predyspozycji danej osoby, np. stopnia wrażliwości, posiadanych przez nią zasobów, historii jej życia, występowania w przeszłości innych urazowych doświadczeń, wsparcia otoczenia, możliwości otrzymania adekwatnej pomocy itd.  
Czytaj więcej
22 maja 2023

Mówimy zazwyczaj o kilku źródłach występowania depresji. Zaliczamy do nich czynniki genetyczne, biologiczne, psychologiczne oraz wpływ stresujących sytuacji życiowych. Poniżej opiszę po krótce każdy z nich. Pamiętajmy jednak, że czasem ciężko jest jednoznacznie określić tylko jedną wybraną przyczynę. W większości problemów natury psychicznej/emocjonalnej etiologia jest wieloczynnikowa. Oznacza to, że dopiero wystąpienie kilku czynników może prowadzić do pojawienia się niepokojących objawów. Dlatego niekiedy osoba radzi sobie dosyć dobrze do pewnego momentu, ale przychodzi jakaś kolejna trudność, która doprowadza nagle do znaczącego pogorszenia samopoczucia.
Czytaj więcej
5 kwietnia 2023

Zaburzeń ze spektrum autyzmu nie można wyleczyć. Osoby z ASD, tak jak wszyscy, mają swoje szczególne talenty, zainteresowania, obszary, w których wykazują się dużymi kompetencjami i umiejętnościami. Jednak wyżej wymienione objawy - jeśli są nierozpoznane i nie podlegają pracy, mogą przyczynić się do izolacji społecznej, wykluczenia i znaczącego spadku jakości życia. Występowanie zaburzeń ze spektrum autyzmu jest mocno powiązane z występowaniem depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Dlatego warto szukać pomocy w radzeniu sobie z wymienionymi objawami, także u osób dorosłych.
Czytaj więcej
Pierwsza konsultacja psychoterapeutyczna
13 marca 2023
Większość osób, które po raz pierwszy wybierają się na konsultację psychoterapeutyczną do psychoterapeuty, zadają sobie pytania: „O czym mam jej/jemu opowiedzieć, co jest ważne?”, „Jak w trakcie 50 minut opowiedzieć o całym swoim życiu?”, „O co terapeuta może mnie zapytać?”. Psychoterapeuta jest przygotowany na różne style i sposoby komunikacji Klienta. Każdy terapeuta przeprowadza konsultację w indywidualny sposób i ma w zwyczaju zadawanie różnych pytań. Jest jednak zestaw pytań, które padną prawie na pewno.
Czytaj więcej
Dyskusja o wysokiej wrażliwości – szanse i ryzyka dotyczące popularnego pojęcia
4 sierpnia 2022
Pojęcie WWO (wysoko wrażliwa osoba) spotyka się z dużym zainteresowaniem odbiorców i samo to sprawia, że warto się nad nim pochylić. Dlaczego tak wiele osób poszukuje treści dotyczących wysokiej wrażliwości? Jakie szanse i jakie ryzyka wiążą się z tym popularnym zagadnieniem?
Czytaj więcej
Szukaj wsparcia w oddechu
4 lipca 2022
Jeśli zdarzają Ci się sytuacje, po których zalewają Cię silne emocje, zachęcam do poszukania dla siebie sposobów wspierania się oddechem. To najprostsza metoda wyregulowania emocji.
Czytaj więcej
Psychoterapia i farmakoterapia w leczeniu depresji
10 czerwca 2022
Czy psychoterapia w leczeniu depresji i zaburzeń lękowych wystarcza? Nie zawsze. Kiedy występujące objawy są uciążliwe, mocno nasilone i utrzymują się przez długi...
Czytaj więcej
Niezbędnik na trudny czas
6 marca 2022
Gdy otacza nas chaos, warto wiedzieć, co możemy zrobić, by nie dostał się do naszego wnętrza. Poniżej kilka wskazówek, co możemy zrobić żeby zadbać o siebie i bliskich w tym trudnym czasie. Przede wszystkim sprawdź swoje własne zasoby i możliwości. Nie zapominaj o podstawach takich jak oddech, regeneracja sił, przeżywanie emocji, wpływ na swoje myśli. Sprawdź jak to zrobić.
Czytaj więcej
O przeszłości, pamięci, cierpieniu i terapii EMDR
23 stycznia 2022
Źródło teraźniejszego cierpienia bardzo często znajduje się w przeszłości. Nieraz dzieje się tak, że nie odpowiadamy na to, co nas obecnie spotka, tylko nieświadomie odnosimy się do zdarzeń z naszej przeszłości. To wtedy zdarzyło się coś bolesnego. Pamięć tamtych wydarzeń może być wciąż żywa, mimo, że zaistniały wiele lat temu. Dowiedz się w jaki sposób dzięki terapii EMDR można poradzić sobie z traumą.
Czytaj więcej
O sile relacji- Jak chronić młodych ludzi przed uzależnieniem
2 stycznia 2022
Dlaczego młodzież sięga po używki? Skąd się biorą uzależnienia? Dlaczego tak ważna jest rozmowa, ciekawość i otwartość na potrzeby dziecka i jego, często odmienny od naszego, punkt widzenia? Jak budować dobrą relację z dzieckiem, która okazuje się najlepszym parasolem ochronnym?
Czytaj więcej

Kontakt

Śródmieście

ul. Marszałkowska 18 lokal 12
00-590 Warszawa
(wejście na podwórze przy Marszałkowskiej 18, klatka 2, lokal 12)

Godziny pracy recepcji:

poniedziałek: 9:00-20:00
wtorek: 9:00-20:00
środa: 9:00-20:00
czwartek: 9:00-20:00
piątek: 9:00-20:00
sobota: nieczynne
niedziela: nieczynne