Sesje online- najczęściej zadawane pytania

30 marca 2020

W ostatnich kilku tygodniach dostajemy od Państwa mnóstwo pytań dotyczących psychoterapii online oraz konsultacji u lekarza psychiatry online. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Państwa pytania. Zapraszamy również do rozmowy. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości: mail: recepcja@osrodekja.pl, tel: 799-033-966

Czy lepiej rozpocząć terapię online czy poczekać aż sytuacja „wróci do normy”?

Decyzja o rozpoczęciu psychoterapii zazwyczaj wymaga czasu. Często jest to proces, który trwa w nas kilka miesięcy a nawet lat. Decydujące okazują się jednak bieżące wydarzenia; nasilenie objawów, pogorszenie samopoczucia, kryzys osobisty lub zawodowy, poczucie samotności, bezsensu życia, doświadczane cierpienie. Kiedy siadamy na fotelu u terapeuty to znaczy, że mamy ku temu powody, aby poszukiwać dla siebie pomocy teraz. Uważamy, że nie warto odkładać tej decyzji na później szczególnie w świecie, w którym towarzyszy nam poczucie niepewności i nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy sytuacja „wróci do normy”. To czego doświadczamy teraz jest naszą nową rzeczywistością. Im lepiej się w niej odnajdziemy, tym będziemy się lepiej czuć. Nie warto przeczekiwać kryzysu, bo to może doprowadzić do pogorszenia stanu, w którym jesteśmy a powrót do równowagi będzie dłuższy. Zapraszamy do korzystania z pomocy psychoterapeutycznej i pomocy lekarza psychiatry przy użyciu dostępnych obecnie narzędzi i środków. Jesteśmy dla Państwa dostępni online. 

Co jeśli jestem w trakcie terapii?

Spotykamy się w z wieloma pytaniami i wątpliwościami naszych stałych klientów, którzy już są w trakcie terapii. Niekiedy pierwszą reakcją jest chęć „zawieszenia” terapii aż znów będziemy mogli się spotkać w gabinecie (ponieważ pierwsze informacje dotyczyły dwóch tygodni). To dla nas zrozumiałe, wszyscy chcielibyśmy jak najszybciej wrócić do normalności. Jednak naszą normą stała się teraz rzeczywistość, gdzie napotykamy na wiele ograniczeń. Jako profesjonaliści wiemy, że przerwanie terapii w trakcie jej trwania jest bardzo niekorzystne dla klientów. Niedokończony, urwany proces terapeutyczny może nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Poza tym sytuacja kryzysu, w której się znajdujemy może wywoływać pogorszenie się doświadczanych objawów, wzmożenie stanów lękowych i depresyjnych, poczucia osamotnienia. To sytuacja kiedy wsparcie terapeuty może okazać się niezbędne. Zachęcamy do tego, aby kontynuować psychoterapię w ramach dostępnych warunków i narzędzi. 

Czy psychoterapia online jest skuteczna?

Nasi psychoterapeuci mają doświadczenie w prowadzeniu terapii online, niekiedy w kilkuletnich procesach terapeutycznych. Dotychczas korzystały z niej osoby, które z różnych powodów nie mogły regularnie pojawiać się na sesji w gabinecie terapeuty. Jako ludzie zazwyczaj wolimy kontakt bezpośredni z drugim człowiekiem, ponieważ jest on dla nas bardziej naturalny. Jednak żyjemy w świecie, w którym kontakt zdalny jest coraz częściej obecny w naszym życiu i może być tak samo wartościowy. Uważamy, że psychoterapia prowadzona online jest tak samo skuteczną metodą pracy jak terapia stacjonarna. 

Czy możliwa jest wizyta online u lekarza psychiatry?

Zgodnie z aktualnymi zaleceniami większość wizyt u lekarza można odbyć zdalnie. Psychiatra może poprowadzić konsultację online. Lekarz ma możliwość wystawiania e-recept online, aby otrzymać receptę lub zwolnienie lekarskie nie ma konieczności kontaktu osobistego. Jeśli zaistnieje konieczność wykonania jakiegoś badania lekarz na pewno zaproponuje stosowne rozwiązanie.

Jak umówić sesję online?

Sesję online można umówić poprzez kontakt z recepcją Ośrodka JA; mail: recepcja@osrodekja.pl, tel: 799-033-066 lub korzystając z naszego kalendarza umawiania wizyt online Umów wizytę . Wizyty do naszych specjalistów możecie Państwo umówić także poprzez kalendarz w serwisie Znany Lekarz. Obecnie wszystkie wizyty u naszych specjalistów odbywają się online.

Jak zapłacę za wizytę online?

Po umówieniu wizyty skontaktujemy się z Państwem w celu przekazania wszelkich informacji dotyczących wyboru narzędzia do rozmowy ze Specjalistą a także informacji dotyczących płatności za sesję. Płatności za sesję odbywają się przelewem na konto Ośrodka JA. Prosimy o informację jeśli potrzebują Państwo fakturę za odbytą sesję.

W jaki sposób przygotować się do sesji online?

  1. Pierwszym krokiem jest ustalenie z psychoterapeutą odpowiedniego narzędzia komunikacji. W Ośrodku JA korzystamy z różnych dostępnych narzędzi i komunikatorów do pracy online (Zoom, Skype, WhatApp, Signal, Messanger, itd.)
  2. Kiedy już wiecie jak będziecie rozmawiać upewnij się, że aplikacja działa i wiesz jak ją obsługiwać. Wykonaj testowe połączenie do kogoś z rodziny lub znajomego. Bądź przygotowany, aby nie tracić czasu Twojej sesji na problemy techniczne.
  3. Zadbaj o odpowiednie warunki. Podczas sesji potrzebujesz czuć się komfortowo.
  • Ustal z terapeutą godzinę, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.
  • Najlepiej usiądź wygodnie przy biurku, tak abyś miała/miał swobodę ruchów (komputer na kolanach to nie najlepszy pomysł).
  • Poprośmy rodzinę lub współlokatorów, aby w tym czasie nie zaglądali do Twojego pokoju, nie chodzili pod drzwiami itd.,
  • Od Ciebie zależy czy skorzystasz z tego spotkania w 100%

Wszystkie usługi w naszej ofercie są dostępne dla Państwa online.

 

Jesteś u nas pierwszy raz?
Poznaj naszych specjalistów Jak pomagamy?


Potrzebujesz pomocy w wyborze specjalisty? Skontaktuj się z nami.

Kontakt

Śródmieście

ul. Marszałkowska 18 lokal 12
00-590 Warszawa
(wejście na podwórze przy Marszałkowskiej 18, klatka 2, lokal 12)
lub