Sesje online- najczęściej zadawane pytania

30 marca 2020

Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Państwa pytania dotyczące psychoterapii online. Zapraszamy również do rozmowy. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości: mail: recepcja@osrodekja.pl, tel: 799-033-966

Czy lepiej rozpocząć terapię online, jeśli z różnych przyczyn w tym momencie nie mogę uczestniczyć w sesjach stacjonarnych?

Decyzja o rozpoczęciu psychoterapii zazwyczaj wymaga czasu. Często jest to proces, który trwa w nas kilka miesięcy a nawet lat. Decydujące okazują się jednak bieżące wydarzenia; nasilenie objawów, pogorszenie samopoczucia, kryzys osobisty lub zawodowy, poczucie samotności, bezsensu życia, doświadczane cierpienie. Kiedy siadamy na fotelu u terapeuty to znaczy, że mamy ku temu powody, aby poszukiwać dla siebie pomocy teraz. Uważamy, że nie warto odkładać tej decyzji na później szczególnie w świecie, w którym towarzyszy nam poczucie niepewności. To, czego doświadczamy teraz, jest naszą nową rzeczywistością. Im lepiej się w niej odnajdziemy, tym będziemy się lepiej czuć. Nie warto przeczekiwać kryzysu, bo to może doprowadzić do pogorszenia stanu, w którym jesteśmy a powrót do równowagi będzie dłuższy. Zapraszamy do korzystania z pomocy psychoterapeutycznej przy użyciu dostępnych obecnie narzędzi i środków. Jesteśmy dla Państwa dostępni online. 

Czy psychoterapia online jest skuteczna?

Nasi psychoterapeuci mają doświadczenie w prowadzeniu terapii online, niekiedy w kilkuletnich procesach terapeutycznych. Jako ludzie zazwyczaj wolimy kontakt bezpośredni z drugim człowiekiem, ponieważ jest on dla nas bardziej naturalny. Jednak żyjemy w świecie, w którym kontakt zdalny jest coraz częściej obecny w naszym życiu i może być tak samo wartościowy. Uważamy, że psychoterapia prowadzona online jest tak samo skuteczną metodą pracy jak terapia stacjonarna. 

Jak umówić sesję online?

Sesję online można umówić poprzez kontakt z recepcją Ośrodka JA; mail: recepcja@osrodekja.pl, tel: 799-033-066 lub korzystając z naszego kalendarza umawiania wizyt online Umów wizytę . Wizyty do naszych specjalistów możecie Państwo umówić także poprzez kalendarz w serwisie www.twojpsycholog.pl. Obecnie wszystkie wizyty u naszych specjalistów odbywają się online.

Jak zapłacę za wizytę online?

Po umówieniu wizyty skontaktujemy się z Państwem w celu przekazania wszelkich informacji dotyczących wyboru narzędzia do rozmowy ze Specjalistą a także informacji dotyczących płatności za sesję. Płatności za sesję odbywają się przelewem na konto Ośrodka JA. Prosimy o informację jeśli potrzebują Państwo fakturę za odbytą sesję.

W jaki sposób przygotować się do sesji online?

  1. Pierwszym krokiem jest ustalenie z psychoterapeutą odpowiedniego narzędzia komunikacji. W Ośrodku JA korzystamy z różnych dostępnych narzędzi i komunikatorów do pracy online (Zoom, Skype, WhatApp, Signal, Messenger, itd.)
  2. Kiedy już wiecie jak będziecie rozmawiać, upewnij się, że aplikacja działa i wiesz jak ją obsługiwać. Wykonaj testowe połączenie do kogoś z rodziny lub znajomego. Bądź przygotowany, aby nie tracić czasu Twojej sesji na problemy techniczne.
  3. Zadbaj o odpowiednie warunki. Podczas sesji potrzebujesz czuć się komfortowo.
  • Ustal z terapeutą godzinę, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.
  • Najlepiej usiądź wygodnie przy biurku, tak abyś miała/miał swobodę ruchów (komputer na kolanach to nie najlepszy pomysł).
  • Poprośmy rodzinę lub współlokatorów, aby w tym czasie nie zaglądali do Twojego pokoju, nie chodzili pod drzwiami itd.,
  • Od Ciebie zależy czy skorzystasz z tego spotkania w 100%

Wszystkie usługi w naszej ofercie są dostępne dla Państwa online.

 

Jesteś u nas pierwszy raz?
Poznaj naszych specjalistów Jak pomagamy?


Potrzebujesz pomocy w wyborze specjalisty? Skontaktuj się z nami.

Kontakt

Śródmieście

ul. Marszałkowska 18 lokal 12
00-590 Warszawa
(wejście na podwórze przy Marszałkowskiej 18, klatka 2, lokal 12)

Godziny pracy recepcji:

poniedziałek: 9:00-20:00
wtorek: 9:00-20:00
środa: 9:00-20:00
czwartek: 9:00-20:00
piątek: 9:00-20:00
sobota: nieczynne
niedziela: nieczynne